O nas - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorze

Idź do spisu treści

Menu główne

O nas

Nasza szkoła, położona koło Grójca w woj. mazowieckim, jest niewielką placówką więc wszyscy, uczniowie i nauczyciele, czujemy się  w niej jak jedna wielka rodzina. Swoich uczniów staramy się nauczyć szacunku względem innych, miłości do przyrody i poszanowania tradycji. Szkoła przygotowuje do życia w nowoczesnym społeczeństwie: 2 języki obce i informatyka (od klasy I).  W grudniu 2005 r. otrzymaliśmy nową pracownię komputerową w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską: "Pracownie komputerowe dla szkół". Obecnie w pracowni informatyczno - matematycznej mamy 13 stanowisk komputerowych, więc każdy uczeń ma swoje miejsce pracy. Opiekunem pracowni jest p. Tomasz Gajewski.

W szkole jest również pracownia polonistyczno - historyczna, urządzona przez p. Katarzynę Koch. Jest w niej 1 stanowisko komputerowe z dostępem do internetu. Na lekcjach języka polskiego i historii wykorzystywany jest projektor multimedialny.

Działają liczne koła zainteresowań. Uczniowie uczestniczą w różnych szkolnych i pozaszkolnych konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, przeglądach artystycznych. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie uroczystości z okazji: Spotkania Opłatkowego, Choinki Noworocznej, Pierwszego Dnia Wiosny, Dnia Matki, Dnia Dziecka itp. Uczniowie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Szkoła jest centrum życia kulturalnego i sportowego naszej gminy. Sport sprawia naszej młodzieży wiele radości. Zapewnia jej prawidłowy rozwój, kształtuje charakter i postawę. Ażeby tak się działo musi być spełnione kilka ważnych warunków. Po pierwsze - baza materiałowa.

Możemy się poszczycić wspaniałym zespołem boisk, malowniczo wkomponowanym w naturalny teren. Wymiarowe boisko i bramki do uprawiania młodzieżowej piłki nożnej. Boiska do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową i koszykówkę. Bieżnie lekkoatletyczne do biegów sprinterskich oraz biegów średnich. Skocznia z prawdziwego zdarzenia do skoku w dal i wzwyż. Dzięki temu co roku jesteśmy organizatorami zawodów lekkoatletycznych w trójboju i czwórboju szczebla gminnego, oraz biegów przełajowych.

Teren przy szkole jest pięknie ukształtowany, co umożliwia nam jesienią organizowanie biegu przełajowego, natomiast w okresie zimowym bezpieczne zjeżdżanie na sankach.

FILM o naszej szkole:
(Jeżeli masz wolniejsze łącze i film się urywa lub nie posiadasz odpowiednich wtyczek programowych
i film nie wyświetla się na stronie to można sobie najpierw ściągnąć plik na stałe tutaj
).

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego